Proces pozyskiwania leadów w trakcie targów

Proces pozyskiwania leadów w trakcie targów

W Projekt Moto przyjmujemy, że ilość zebranych leadów oraz podpisanych kontraktów jest dla naszego klienta miarą ROI ze szkoleń, osób obsługujących stoisko. Dlatego na szkoleniu było samo sedno, pełno-oktanowe i energetyczne #tothepoint.

Nasze ekspertki rekomendują:

  1. Określ dokładnie, jakie kontakty chcesz pozyskać – jeśli osoby pracujące z odwiedzającymi stoisko wiedzą, kto jest potencjalnym klientem, potrafią dopasować rodzaj działania do sytuacji. W praktyce oznacza to, że koncentrują się na docelowej grupie klientów.
  2. Przygotuj narzędzia weryfikacji klienta – właściwe pytania i sposób prowadzenia rozmowy z odwiedzającym pozwoli zebrać kluczowe dla dalszego procesu sprzedażowego dane. To znacznie skraca czas od kontaktu na targach do podjęcia konkretnych rozmów handlowych z klientem i daje marce cenną wiedzę.
  3. Wykorzystaj regułę „ograniczonej dostępności”– w praktyce oznacza to konkretną ofertę dealera i marki przygotowaną specjalnie na targi i spinającą wszystkie centra przychodu dealera oraz potrzeby klienta. Takie rozwiązanie zatrzymuje klienta i motywuje do wejścia w proces zakupu. A to pozwala dealerowi i marce uzyskać konwersję.

Rola osób obsługujących handlowo stoisko jest kluczowa. Od ich świadomości, przygotowania oraz kompetencji zależy, na ile marka dotrze #zwinniedocelu podczas targów. A zatem, jeśli planujecie zdobywać klientów na targach, pamiętajcie, że rozwój kompetencji to proces i warto uruchomić działania wcześniej, by zarobić później.

Dodaj komentarz

Zamknij menu

Witaj w Projekt Moto!

Dziękujemy, że tu jesteś. O czym chcesz z nami porozmawiać?